Ultra, Kıymetli Evrak ve Numaralandırmada Bir Numara

None

Matbaacılık, sürekli form ve InkJet Sistemler sektörlerinde uzmanlaşmış olan Ultra, iş yerleri için çözümler üretebilecek makinaların yapımından tutun da etiket kodlamalarına kadar yenilikçi çözümler sunuyor. 

Kullandığımız paraların üzerindeki seri numaralar da Ultra’nın eseri. Türkiye’de alanında pek çok ilke imza atan Ultra’yı, Satış Müdürü Mustafa Yazıcı’dan sizler için dinledik.

 ULTRA A.Ş. nedir ve Ne iş yapar?

ULTRA A.Ş.,1983 yılında Ankara’da kurulmuş ve firmalara özel projeler sunarak hizmet veren bir şirkettir. Asıl amacı matbaalara, etiket ve ambalaj sektörüne hizmet etmektir. Matbaa, ambalaj ve etiket sektöründeki firmaların yurtiçi piyasadan temin edemeyeceği makina ya da hizmetlerin onların istekleri doğrultusunda geliştirip, üreterek, çözüm sunmaktır. Şirketimiz üretimin yanında, montaj ve satış sonrası hizmetler de sağlamaktadır. Yurtdışı fuarlar sayesinde toplam satışının %75’ini ihracat oluşturmaktadır.

 Kamu ile olan iş birliğiniz ne durumda?

Şirketimiz personalizasyon ve numaratör sistemleri konusunda Türkiye’deki en eski firmalardan biridir. Bir dönem spor toto ve loto kuponlarının basımı ile Türk lirasında;  YTL den TL ye geçiş döneminde ilgili kurumlara seri numarası basımını yapan sistemlerin montajı yapılmıştır.. Şu an kullanmakta olduğumuz paraların üzerindeki seri numaralarını basan sistemler ; dünyada bu işin en köklü firmalarından Alman Atlantic Zeiser firması ile işbirliği neticesinde kurulmuştur. Ayrıca yurtdışında bir çok ülkenin seçim evraklarının kodlamasında da yine şirketimiz tercih edilmiştir. Ultra’nın değerli evraklara seri numara basımı konusundaki uzmanlığı yerel yönetimlerce de tercih sebebi olmuştur. Belediyelerin sınırları içerisinde faaliyet gösteren işletmelerin broşür, insert gibi her türlü reklam amaçlı dağıtılan evraklarda belediyeden izin alması gerekmektedir. Belediye de her bir evraka görüldü veya vergisi alındı şeklinde damga basarak, bundan vergi geliri elde etmektedir. Fakat bu konuda çok büyük eksiklik bulunmaktadır ve teknik sebeblerden dolayı broşürlerin tamamı damgalanamamaktadır. Bizi tercih etmelerinin sebebi, geliştirmiş olduğumuz yeni makinamizdir. İşletmeler kaç adet broşür basacaksa, tamamı belediyeye getirilerek, bu makinada el ile damgalama ile kıyaslanınca çok kısa sürelerde damgalaması yapılmaktadır. Böylece hem zamandan tasarruf edilmektedir hem de belediyelerin vergi kaybının önüne geçilmektedir.

MarmaraLife Business Eki 

Kamu MarmraLife Matbaa Para Ultra

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol