Türk Üretici, Avrupa’da Bir İlke İmza Attı

None

Şehirlerin nefes aralığı olan parklara ilkleri yaşatan Global Park, bu kez Avrupa’da bir ilke imza attı. Şehrin açık alanlarını işlevsel hale getiren Global Park, Avrupa’da ilk kez aynı anda 4 engelli bireyin oyun oynayabileceği oyun grubu üretti. MarmaraLife Business ekibi Global Park’ın yenilikçi bakış açısı ve parkları sıradanlıktan çıkartan tasarımları hakkında Global Park yöneticisi Erdal Başeğmez’le konuştu.

Kısaca Global Park’ı tanıyabilir miyiz?

23 yıldır bu sektörde olan Global Park; çocuk oyun gruplarının üretimi, tasarımı, pazarlanması, satışı, satış sonrası hizmetleri, açık alan fitness aletleri, iç mekân fitness aletlerinin üretimi ve satışını sağlıyor. Çevre ekipmanları, oturma bankları, pervoleler, çöp kovaları üretimini de yapıyoruz. Son dönemde daha spesifik ürünler üretmeye başladık.

İki yeni ve özel ürününüz var; bunlardan bahseder misiniz?

Zıplama tilti birinci ürünümüz; fazla yer kaplamayan, çocuk, genç, yaşlı ayrımı olmadan tüm insanlar için yapıldı. 1 ton taşıma kapasitesine sahip olan bu ürünü 20 dakika kullanan biri 1 saat fitness yapmış gibi enerji atar. Diğeri ise dünyada ilk kez, aynı anda 4 engelli bireyin oynayabileceği kapasitede olan yeni ürünümüz. Üründe 4 tane yol var ve her yolun bir sahibi var. Basit bir mekanizması olan ürünün kollarını çevirdikçe yolda bir şerit beliriyor ve en hızlı kim tamamlarsa o kazanıyor. Her kol tekerlekli sandalye hizasında, rahatlıkla kavranıp çevrilebiliyor. Hedefe ulaşılırken ciddi bir spor yapmış oluyorsunuz. Spor, rekabet ve eğlenceyi bir arada sunuyoruz. Yaş, cinsiyet, engel fark etmeksizin herkesin kullanacağı bir ürün.

Ürünlerin tasarımında ve gelişmesinde ilham kaynağınız nedir?

Yaşınız kaç olursa olsun her insanın içinde mutlaka bir çocuk yaşattığına inanırım. O çocuk tarafının yaşayabilmesi için parklarda gördüğünüz ürünleri tasarlıyoruz. İlla çocuk olmak gerekmiyor, çocuk kalanlar da bizim kullanıcımız. Bir ürünü üretirken buna inanarak yola çıkıyoruz.

Üretimde en hassas olduğunuz nokta nedir?

Ne kadar herkes için yapsak da bizim kullanıcılarımız genellikle çocuklar oluyor. Bu yüzden en önemli şey emniyet. Güvenlik tedbirlerini almadan hiçbir ürünümüzü sahaya çıkarmıyoruz. Çok satayım, devasa ürünler yapayım gibi bir derdimiz yok. Bizim için önemli olan, küçük alanlarda büyük sonuçlar almak.

 

*Bu yazı Marmara Life Dergisi Business Ekinin 15. sayısından alıntıdır.

 

 

Global Park çocuk oyun grupları

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol