Toplu Taşımacılık İçin Üretiyorlar

None

Satış sonrası tamir-bakım hizmeti veren, şanzıman, diferansiyel, direksiyon parçaları gibi yedek parçalar üreten ZF Services Türk şirketi Satış Müdürü Atilla Hassas ile şirketin verdiği hizmetleri ve kamu ile yürüttükleri çalışmaları konuştuk.

Ürünleriniz sektörde nasıl bir konuma sahip?

Türkiye’de özellikle belediye araçlarıyla ilgili 12 metre ve üzeri otobüsler için alçak zeminli akslarda yüzde 100 pazar payına sahibiz, ürettiğimiz akslar bütün otobüs üreticileri tarafından kullanılıyor. ZF patenti ile üretilen alçak zeminli bu akslar sayesinde, içerisinde basamak bulunmayan otobüsler üretilebilmektedir. Bunun yanında 12 metre ve üzerindeki belediye otobüslerinin yüzde 90’a yakını ürettiğimiz şanzımanları kullanıyor. Bu vesileyle İETT, ESHOT, EGO, Gaziantep, Malatya, Adana, Mersin, Trabzon, Konya, Eskişehir ve burada sayamadığımız diğer şehirler ile çalışmalarımız bulunuyor. Bu araçlar kullanılmaya başlandıktan sonra şanzıman ve aksların bakım onarım işlerini de yapıyoruz. Aynı zamanda elektrikli otobüslerle ilgili de lider  konumdayız.  Türkiye’de Eskişehir ve Konya’da 4’er, İzmir’de 20 ve şimdi Şanlıurfa, Elazığ ve Manisa’ya gidecek toplam 47 tane elektrikli otobüs var. Bu elektrikli otobüslerin ön aksı ve arka taraftaki elektrikli tahrikli aksı ZF’ye ait.

Hizmet çeşitlerinizden bahseder misiniz?

İki türlü hizmet veriyoruz. Belediye kurumlarına yedek parça satıyoruz. Eğer belediyenin kendine ait kademesi varsa tamiratlarını kendileri yapıyor. Kademeleri yoksa aldıkları ürünler arızalandığı zaman hem teknik arıza tespitinde yardımcı oluyor, hem de ürünün tamirini yapıyoruz.

Belediyelerle olan işlerinizi hangi anlaşmalar altında yürütüyorsunuz?

Ana üretici olduğumuz için genellikle belediyelerle hizmet anlaşması yapıyoruz. Örneğin; doğrudan onarım yaptığımız belediyeler olduğu gibi, onarım işini ihale eden bazı belediyelerin çalıştıkları firmalar ile de işbirliği yapıyoruz. Bu şekilde hem belediye, hem de ihaleyi kazanan firmalar ZF komponentleri ile ilgili sorumlulukları tarafımıza vererek, daha güvenli ve rahat çalışıyorlar. Her belediye bu şekilde çalışmıyor tabi, bazı belediyeler ile doğrudan çalışıyoruz. Yani arızalı komponent direkt ZF’ye geliyor ve ZF standartlarında onarılıyor.  Bazı belediyeler ise bizden orijinal yedek parça temin ederek, tamirlerini kendileri yapıyor. Yani müşterilerimiz ile en iyi hizmeti aldıklarına inandığımız modellerde çalışıyoruz.

ZF Services Türk Yedek

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol