Toki, 15 Bin Emekliyi Ev Sahibi Yapıyor

None

Toki Başkanı Ergün Turan, 2018’de de 15 bin emekli ev sahibi yapmayı planladıklarını dile getirdi.

 

2015 yılında hükümetin de aldığı bir kararla hemen hemen bütün projelerde yüzde 25 kontenjanı hiç ev sahibi olmayan emekliye sunduklarını belirten Turan, 2018’de de hiç evi olmayan 15 bin emekliyi ev sahibi yapmayı hedeflediklerini açıkladı.  

Arazi geliştirebildikleri her yerde emekli vatandaşları konut sahibi yaptıklarının altını çizen Turan, "Arazi üretebildiğimiz ve talebin olduğu her yerde talebe erişecek motivasyon içindeyiz" dedi.

2023’e kadar 1 milyon 200 bin konut üretmeyi hedeflediklerini belirten, sosyal konuta hala büyük bir ihtiyacın olduğuna dikkat çeken Turan, özel sektörün de yüksek gelir grubundan ziyade alt ve orta gelire yönelmesi gerektiğini söyledi.

 

300 TL Taksitle Ev

Anadolu’da vatandaşları 300-400 TL taksitle konut sahibi yaptıklarını belirten Turan, "Vatandaşlardan ricam şu, bizi Anadolu'da da takip etsinler. Bugün bile internet sitesine girip TOKİ sayfasında Anadolu'nun birçok kasabasında 300-400 liradan taksitle eve taşındıktan sonra taksit ödemek kaydıyla dairelerimiz var. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için dost eli bir kuruluş olmaya devam edeceğiz" ifadesini kaydetti. 

 

Habertürk

konut emekli kampanya toki

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol