Kendimizle Birlikte Sektörü De Büyütüyoruz

None

Ciner Grubu’nun Cam ve Kimyasallar Grubu Lojistik Direktörü Kayhan Dinçbaş ile geçmişi ve bugününü, Ciner’le yollarının nasıl kesiştiğini konuştuk. Ciner Grubu’nun son yatırımı Park Cam’ın sektöre büyük yenilikler getirdiğini belirten Dinçbaş, cam ambalaj sektörüne rekabet ve kalite ile müşteri memnuniyeti geldiğinin altını çizdi.

Dinçbaş, “Yaratılan zeminin gücü ile ortak hedefe doğru ivmeleniyoruz. Sadece sektör için değil ülke ekonomisi için ekip olarak kolları sıvadık” dedi.

Kayhan Dinçbaş Kimdir? Bize Kısaca Kendinizden Bahseder Misiniz?

1973 Gölcük / Kocaeli doğumluyum. T.C. Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldum. Evli ve iki çocuk babasıyım. Akademik hayatın ardından iş hayatına adım attım. Genç bir insan olarak başlangıçlar hep zordur. Fakat doğru adımlar atarak kaliteli iş ve ekip arkadaşları içerisinde yer almayı başardım. Yaptığım işe ve çalışma arkadaşlarıma karşı sorumluluğumun bilincinde olarak Ciner Grubu ile kariyer hayatıma devam ediyorum.

Ciner Grubu İle Yollarınız Nasıl Kesişti?

1997 yılında İthalat/İhracat Personeli olarak Ciner Grubu’na katıldım. Dış Ticaret Departmanında Gruba katıldığım yıldan itibaren çeşitli görevlerde bulundum. 2016 yılından itibaren de Cam ve Kimyasallar Grubu Lojistik Direktörü olarak görev yapmaktayım.

Ciner Grubu’nun Son Yatırımı Park Cam Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Park Cam, Grubumuzu cam ambalaj sektörü ile tanıştırdı. Kendi mesleğim açısından baktığımda hammadde tedarik yönetimi mamul ürün stoklanması ve müşterilere sevkiyatı ile ilgili benim ve ekip arkadaşlarımın ciddi deneyim kazanmasına sebep oldu. Hammadde stok maliyetlerimizi ve sevkiyatlardaki hasar oranlarımızı düşük seviyelerde tutmak bizlerin hedefleridir. Şunun altını çizmekte fayda var; markalaşmak sadece bir ürünün üzerinden yapılan bir reklam stratejisi oluşturmak değildir aslında. Ticari ürün, şehir ve hatta kişilerin markalaşması günümüzün en mühim konularından biri. Kişilerin, kentlerin ve hatta ülkelerin bir marka değeri var. Biz de ülkemizi yaptığımız işte marka değeri yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Kurumsal ve tek sesli değil herkesin sesini duyabildiğim Park Cam’ın bir çalışanı olmaktan memnuniyet duyuyorum.

Cam Sektörüne Adım Atarak, Ambalaj Sanayinde Rol Alan Park Cam’ın Sektöre Kazandırdıkları Sizce Neler?

2013 ve 2015 yıllarında devreye giren iki fırın ile birlikte kapasite 1.000 ton/gün’e ulaşmıştır. Şu an Türkiye madensuyu pazarının %60’ını, Türkiye cam ambalaj sektörünün de %22’sinin ihtiyacını Park Cam karşılamakta. Yeni üretim hatlarıyla 750 kişiye doğrudan istihdam, yaklaşık 2 bin aileye de dolaylı olarak iş imkânı sağlayarak istihdam seferberliğine katkıda bulunulması hedefleniyor. Bu rakamlar sadece sektör için değil ülke ekonomisi için de önem taşıyor. Park Cam’ın, cam ambalaj sektörüne rekabet ve kalite ile müşteri memnuniyeti getirdiği aşikâr.

Ekip Arkadaşlarınıza ve Park Cam Çalışanlarına İletmek İstediğiniz Bir Mesajınız Var Mı?

Öncelikleri farklı olan insanları aynı hedefe yönlendirmek iş dünyasının zor yanı olsa da “insan olma idealini” hiç kimse için yadsımazsanız, herkesin tolerans geliştirebileceği bir zemin yaratabiliyor ve ardından da o zeminin gücüyle ortak hedefe doğru ivmelenebiliyorsunuz. Biz de bu güç ile Park Cam’ın ihtiyacı olan hammaddeleri ve yedek parçaları; işletmenin istediği zamanda kullanıma hazır halde tedarikini sağlamaya ve ürünlerin müşterilere en iyi şekilde ve zamanında ulaştırılması için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz. Üreten, düşünen ve kaliteli işler yapmaya odaklı ekip arkadaşlarıma ve bu başarıda payı olan herkese sadakat, özgüven ve azimle çalıştıkları için buradan teşekkür ederim.

 

 

PARKCAM Dergi Sayı 5

PARKCAM CİNER

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol