Kamusal Alanlarda Hijyen Sağlıyorlar

None

Hijyen, herkesin hassas noktasıdır. Özellikle kamusal alanlarda hijyenin sağlanması için özel kimyasallar kullanıldığını biliyoruz fakat “Bu özel kimyasallar nelerdir? Nasıl üretilir? Kim üretir?“ sorularını NESTA Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Halit Acar, MarmaraLife Business okuyucuları için yanıtlıyor.
 

NESTA Kimya neler yapar?

NESTA Kimya, 2009 yılında teknik bakım kimyasalları üreterek sektöre giriş yaptı. Daha sonra 10 grup altında üretim yapmaya başladı. İçerisinde kişisel hijyen ürünleri, mutfak hijyen ürünleri, genel temizlik, mekanik, çamaşır grubu, havuz grubu, kullanıma hazır gibi gruplar var.

Kamu tarafından en çok hangi ürünleriniz tercih ediliyor?

Bizler sıklıkla belediyelerle çalışmaktayız. Her kurumun ve her belediyenin istekleri farklı oluyor. Kimi belediyeler direkt kullanıma hazır ürün istiyor. Bu kullanıma hazır ürün genel temizlik ya da çamaşır suyu olabiliyor. Kimi belediyemiz ise saf malzeme istiyor. Genellikle havuz kimyasalı talebi oluyor. Üretimimizin yüzde 40’ı kamu kurumları için yapılıyor.

NESTA Kimya’nın yurt dışına açılmak gibi bir planı var mı?

2020 yılında gerçekleştirmek istediğimiz hedefler arasında var ama şimdilik hedefimiz yurt içinde satış ağımızı daha fazla genişletmek.

 

*Bu yazı Marmara Life Dergisi Business Ekinin 15. sayısından alıntıdır.

 

halit acar nesta kimya

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol