“İşimiz, Engellilerin Hayatlarını Kolaylaştırmak”

None

MarmaraLife Business ekibi, engelli otomobilleri konusunda 2009 yılından beri güvenli engelli taşıma araçları üreten HNC Otomotiv kurucusu Esat Tevfik Hancı ile yürüttükleri çalışmaları konuştu.

HNC Otomotiv ne iş yapar?

Firmamız, engelli, yaşlı, geçici veya kalıcı fiziksel hareket kaybı olan bireylerin otomobil kullanımlarını kolaylaştıran araç adaptasyon ürünlerinin Türkiye’deki tanıtım, danışmanlık ve uygulama alanlarında faaliyetini sürdürmekte ve bu konuda tüm yenilikleri takip ederek en iyi çözümleri üretmektedir. Hedefimiz bu alanda ülkemizde en kaliteli ve güvenilir hizmeti vermekte. 2009 yılından itibaren engelliler için özel araç düzenlemelerine başlayan firmamız, 2011 yılında bu sektöre tamamen adapte olmuştur. Araçlarımıza engelliler için lift, el gazı gibi aparatlar ekliyoruz ya da arabalar yapıyoruz. Teknolojiyi yakından takip ederek engelli ailelerinin en rahat şekilde kullanabileceği araçları üretmeye çalışıyoruz.

Sizi diğer firmalardan ayıran noktalar neler?

Belgesi olmayan özellikle de “CE Belgesi” olmayan hiçbir ürünü kullanmıyoruz. Hedefimiz çok araba yapmak değil, doğru arabayı yapmak. Her engellinin engeli başkadır ve bizim işimiz onların engelli hayatlarını rahatlatmaktır. Liftinden, emniyet kemerine sizin her konuda hassas olmalıyız çünkü yapacağınız en ufak hata bir engellinin canına mal olabilir ve insan hayat bu kadar ucuz değil.

Kamu ile olan iş birliğiniz nasıl?

Kamu ile Devlet Malzeme Ofisi üzerinden çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalar genellikle danışmanlık hizmetleri oluyor. Fakat Erdemli, Silivri, Gerede, Dursunbey belediyelerine araç yapmışlığımız var.

 

*Bu yazı Marmara Life Dergisi Business Ekinin 15. sayısından alıntıdır.

 

 

HNC Otomotiv

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol