İSBAK, "Akıllı Şehir İstanbul" İçin Çalışıyor

None

İSBAK Genel Müdürü Muhammed Alyürük, Transist 2018’e katılarak bir sunum yaptı. İstanbul’un akıllı şehir olması için çalıştıklarını anlatan Alyürük konuşmasında kendi geliştirdikleri ulaşım asistanından bahsetti.

İSBAK Genel Müdürü Muhammed Alyürük, 11. Transist İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nda düzenlenen “Bütünleşik Ulaşım Ağı Ve Şehir İçi Hareketlilik İçin Temel Unsur: Transfer Merkezleri” başlıklı oturumda konuştu. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dünyadaki ulaşım sistemlerinde meydana gelen değişimden bahseden Alyürük, İSBAK olarak İstanbul’u akıllı ulaşım sistemleriyle geleceğe hazırladıklarını dile getirdi.

Muhammed Alyürük, akıllı ulaşım sistemleri doğrultusunda İBB Yol Gösteren, akıllı durak, i-Taksi gibi uygulamalarla İstanbul ulaşımına katma değer sağladıklarını dile getirdi. Araştırma geliştirme çalışmalarının süreklilik arz ettiğini belirten ve farklı uygulamaları planladıklarına değinen Alyürük, ulaşım asistanın hayata geçirileceğini dile getirdi. "Ulaşım Asistanı Mobil Uygulaması" ile İstanbul’da bir noktadan diğer noktaya hangi ulaşım aracıyla, en konforlu şekilde, en uygun fiyata gidebileceğini belirten Alyürük, “Uygulamaya bölgesel araç paylaşım sistemi de dahil olacak. Siz aracı kiralayacaksınız, gideceğinizi yerde aracı bırakacaksınız. Örneğin havalimanına gidecek ve aracı orada bırakacaksınız. Gidiş dönüş araç paylaşımında ise aldığınız aracı geri getireceksiniz. Bu yöntemler önümüzdeki dönemde şehirler için vazgeçilmez hale gelecek.” dedi.

Ulaşım Asistanı Mobil Uygulaması Nedir?

"Ulaşım Asistanı Mobil Uygulaması", yolculara İstanbul'daki ulaşım yöntemleri hakkında bilgi alabilme, alternatifleri arasından kendi tercihlerine göre en uygununu seçebilme, seyahatlerini planlayabilme ve takip edebilme imkanı sağlayacak.

Taksi, servis ve toplu taşıma araçlarını hesaba katarak yolculuk planlaması yapılabilecek "mobil ulaşım asistanı" sistemi sayesinde vatandaşlar gidecekleri yere en kısa zamanda, hangi araçla ulaşabileceklerini görebilecek.

Yolculuklarını en kısa sürede yapmak isteyen İstanbullular bu uygulamayı kullanarak alternatif ulaşım sistemleriyle kendilerine sunulan zaman alternatiflere göre seyahatlerini planlayacak.

 

Muhammed Alyürük Ulaşım Asistanı Akıllı Şehir İSBAK

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol