Gideceğimiz Yolu Erhan Gösteriyor

None

Şehirlerde yol bulmak için neye ihtiyacınız var? Bir yönlendiriciye... Bu yönlendirici bazen bir mağaza tabelası, bazen bir sokak levhasıdır. Peki, gezdiğimiz sokaklardaki adres ve numara levhaları nereden geliyor? Sokaklarımızı numaralandıran ve mahallelerimizin isimlerinin yer aldığı tabelaları kovaladık ve bunların kimler tarafından yapıldığına ulaştık. 30 yıldır Türkiye’yi işaretleyen ve isimlendiren Erhan Reklam CEO’su Atahan Aydemir, ürettikleri sokak tabelalarını Marmara Life Business ekibine anlattı.

Erhan Reklam ne iş yapar?

Erhan; 1987’de kurulmuş bir aile şirketidir. Bizler de 2. kuşak olarak yönetimi devraldık. Erhan’ın 2 ana üretim alanı var; bunlardan birincisi endüstriyel reklam, ikincisi de şehirlerin yönlendirme ve adres bilgi sistemi işidir. Her geçen gün büyümeye devam ediyoruz ve Türkiye’de şu an adres bilgi sisteminde açık ara lider firmayız.

Kamuya ne gibi hizmetler veriyorsunuz?

Kamu kuruluşlarına adres bilgi sistemi, şehir yönlendirme hizmeti ve danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Örneğin; kurumun elinde adres verileri yoksa ekibimiz sahaya çıkıyor ve bütün sokakları tek tek gezerek veri topluyor. Bu veriler işleniyor ve sisteme entegre ediliyor. Haritaların üzerine girildikten sonra oradaki problemlerin hepsi düzeltiliyor. Bunun arkasından oluşan verinin listelerini çıkartıp o listelerle üretim yapıyoruz. Üretim yapılırken; montaj, harita eşleştirmesi, veri tabanındaki hataların düzeltilmesi ve ‘Mekânsal Adres Kayıt Sistemi’ (MAKS) entegrasyonu yapılıyor. Kurum “Benim elimde tüm veriler var, ben sadece üretim ve montajı istiyorum” diyorsa sadece üretimi yapıyoruz. Bu işleri yaparken teknolojiyle eş zamanlı yürümeye çalışıyoruz. Tamamen kendimize ait yazılımlarla ve tabletlerle bu veriler toplanıp işleniyor. Ayrıca RFID teknolojisini kullanıyoruz ve kurum levha üzerine QR kod istiyorsa QR kod yapıyoruz. Tercih ederlerse etiketlediğimiz ürünlerle bunları dijital hale getiriyoruz. Tabelaları sadece üzerinde numaranın yazılı olduğu bir levhadan çok daha öteye taşıyarak birçok ihtiyacı ve işlevi taşıyacak bir hale getirmeye çalışıyoruz. Ayrıca ürünlerimiz dış etkenlere karşı dayanıklıdır, dışarıdan bir müdahale olmadığı sürece 10 yıl arkasındayız. Türkiye’nin her yerine aktif bir şekilde hizmet verebiliyoruz.

Kaç il ve ilçe ile çalışıyorsunuz?

Şu ana kadar 31 ile hizmet verdik. Anadolu’da kentsel dönüşüm çalışmaları var, sürekli yeni binalar yükseliyor. Kentler sürekli gelişip değiştiği için adres bilgi levhası ihtiyacı doğuyor. Erhan Reklam olarak yurt dışında da var olmak istiyoruz, bunun için çalışmalarımız devam ediyor. Hatta Avrupa’da uluslararası bir markanın Türkiye’deki tedarikçilerinden biriyiz. Adres bilgi ve levhaları hakkında Yunanistan ve Arnavutluk’la iş yaptık. Güncel olarak Katar - Doha ve Afganistan ile çalışmalarımız da mevcut.

*Bu yazı Marmara Life Business 15. Eki’nde yayımlanmıştır.

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol