Daha Yeşil Bir Dünya İçin Koşuyor

None

TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği Projesi kapsamında Türkiye’nin 7 bölgesinde binlerce çocuk için ağaç dikiyor. Çanakkale’de 6 bin çocuk adına fidan dikilerek hatıra ormanı oluşturulması planlanan projeye Adım Adım Koşarak destek olanlar da var.

Tema Vakfı ile Adım Adım gönüllüsü koşucular bu sefer Bozcaada Maratonu’nda ter döktü. O isimlerden biri reklamcı Burak Akay’dı. Bozcaada’da gerçekleştirilen maratona katılan Akay hem spor yaptı hem de TEMA hatıra ormanı için bağış topladı. Adım Adım gönüllüsü Akay bu koşu vesilesiyle çevresindekileri fidan dikim projesine katkı sağlamaya davet etti.  

Bozcaada’da Ağaç Kardeşliği hedefiyle koştuğunu söyleyen Burak Akay, “Hepimizin katkılarıyla Türkiye’nin 7 bölgesinde 6.000 çocuğumuz için, önce Çanakkale’de bir hatıra ormanı oluşturulacak, 6.000 fidan dikilecek, aynı zamanda bu çocuklarımız bir yıl süren doğa eğitimine katılacak. Çocuklar, TEMA'nın onlara sağladığı malzemelerle kendi fidanlarını yetiştirecekler.” dedi. 

Ağaç Kardeşliği Projesi çocukların doğada uygulamalar yaparak öğrenmesini ve doğayla duygu bağlarının güçlendirilmesini amaçlıyor. Projede Türkiye’de yardımseverlik koşusu modelini yaygınlaştıran Adım Adım Oluşumu koşucularının topladığı bağışlarla çocuklara doğa eğitimleri veriliyor. Eğitimlere katılan çocuk sayısı kadar fidan hatıra ormanına dikiliyor. Bununla birlikte doğa eğitimlerine katılan her çocuk birer fidan yetiştiriyor ve fidanlar toprakla buluşturuluyor.

 

Ağaç Kardeşliği Adım Adım Ağaç Tema Fidan Burak Akay

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol