Daha Temiz Çevre için MACHINNO

None

Hayatımızı kolaylaştıran teknoloji aynı zamanda da sağlığımızı tehdit eder hale geldi. Tehlikeyi oluşturan insan, çözümü de üretmek zorunda. İşte bu noktada Machinno,  atık yönetiminde kullanılmak üzere geliştirdikleri teknolojik makine ve ekipmanlarıyla geleceğe temiz bir dünya bırakmayı hedefliyor

Makine ve ekipmanlarını Ankara’da üreten Machinno, yazılımından yedek parçasına varana kadar teknoloji üretimi gerçekleştiriyor. Tamamen Türk mühendis ve işçilerinin emeğiyle geliştirilen bu teknolojinin, aynı zamanda ülke ekonomimize yüksek değer katacağını belirten Machinno Satış Pazarlama Müdürü Akın Alpaslan, bizlere Machinno’yu anlattı.

Firmanızın kuruluşundan kısaca bahsedebilir misiniz?

Firmamız İstanbul menşeili bir firma ve Şeref Kabuk tarafından kuruldu. Şeref Bey, Almanya’dan Türkiye’ye gelerek katı atık konusunda başarılı işlere imza atan bir iş adamı. 5 yıldır bu sektörün içerisinde lakin daha öncesinde de başka firmalarda çalışarak deneyim kazanmış bir isim. 

Machinno ne üretir?

Machinno, kompakt arıtma ünitesi, ızgara elekler, tüm su arıtma tesislerinde kullanılan dekantörlerin yerine yeni bir sistem olan helezonlu pres makinesini üretiyor. Helezonlu pres  makine, elektrik ve filtre suyu eleme konusunda dekantöre göre daha tasarruflu bir makinedir. Tüm kamu su ve kanalizasyon işletmelerinde tasarruf sağlar. Ayrıca Machinno, konveyör ürün gamında da üretim gerçekleştirmektedir. Bu ürün gamı da maden sanayi, inşaat sanayi, gıda sanayisi, tarım, alçı sanayisi gibi açık bir sanayi yelpazesine sunuluyor.

Kamu ile iş birliğiniz mevcut mu?

Elbette. Bazı kamu kuruluşları ile geniş çaplı projelere imza attık. Genel olarak devlet ihalelerini alan firmalara ürün sunuyor ve onlarla çalışıyoruz. Atıksu Arıtma Tesisi Sektörleri, Gıda Sektörü, OSB ve Belediyeler, Genel Makine İnşa, Otomotiv Sanayi, Kağıt Sanayi, Konveyör Sanayi, Robot ve Otomatizasyon Teknolojisi vb. gibi geniş bir kitleye çözümler sunmaktayız. Ayrıca sadece ülkemiz için değil, dünya ülkeleri için de makine ve ekipmanları üreterek, ülkemizin gurur kaynağı olmayı hak ediyoruz. Eğer ürünlerimizle optimum üretim sonuçlarını gerçekleştirmek için yardımcı olabiliyorsak, o zaman en önemli hedefimize ulaşmışız demektir.

 

Marmara Life Business Eki 

Katı Atık Ankara Machinno

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol