Belediyeler İçin Bulut Kent

None

Yerel yönetimlerin işlerini hızlandıran ve çözümler üreten Parametre Araştırma Bilişim Planlama, yeni ürünü Bulut Kent’i devreye almaya hazırlanıyor. MarmaraLife Business ekibi Parametre Genel Koordinatörü Can Dağdelen’den ‘Bulut Kent’ hakkında görüş aldı.

Yerel yönetimlerin çözüm ortağı Parametre, artık sunduğu tüm hizmetleri bir arada toplayan “Bulut Kent Sistemi” ile belediyelerin iç sunucu ve kurulum maliyetlerini ortadan kaldırıyor. Bulut Kent hakkında konuşan Parametre Genel Koordinatörü Can Dağdelen, “Bulut Kent Yönetim Sistemi ile belediyelerin iç sunucu ve kurulum maliyetlerini ortadan kaldırarak, kendi bulut yönetim sistemimizde yer açıyoruz. Hizmet olarak onların kullanımına sunuyoruz. Böylece lisans maliyetlerinden kurtulmuş oluyorlar” dedi.

Dağdelen, kamu kurumlarının en büyük endişesi olan güvenlik hakkında “Belediyelerin güvenlik kaygısı ya da kendileri dışında verilerinin depolanması kaygısı sistemimizde bulunmamaktadır. Çünkü “Bulut Kent Yönetim Sistemi” Microsoft Azur sistemi ile kuruldu. Her kurum platformuna kendi şifresi ve kullanıcı adı ile giriş yapıyor. Bizlerin bu depolama alanına müdahale hakkımız yok, bizler sadece istedikleri sistemi dizayn ederek teslim ediyoruz. Böylece güvenlikle ilgili hiçbir sorun yaşamıyorlar.” diye konuştu.

*Bu yazı Marmara Life Business 15. Eki’nde yayımlanmıştır.

 

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol