ABZ’ye Dünya Çapında İlgi

None

Marmara Belediyeler Birliği’nin(MBB) bu yıl beşincisini düzenleyeceği Akıllı Belediyecilik Zirvesi(ABZ), dünya devlerini bir araya getiriyor. Türkiye’nin geleceğine güvenen ve akıllı şehir yatırımlarına önem veren Amazon Web Services, Microsoft, Ali Baba Cloud, Panasonic gibi global şirketler ABZ’de boy gösterecek. Etkinliğin ana sponsoru ise yerli teknoloji firması Megacard olacak.

Başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yürüttüğü MBB, şehirlerin teknolojiye uyum sağlaması için önemli bir etkinliğe imza atıyor. 19-20 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nde, dijital çağa kentlerin nasıl ayak uydurması gerektiği masaya yatırılacak. Bunu yaparken de küresel siber saldırılara karşı kent teknolojilerinin nasıl korunacağı konuşulacak.

Yerli ve milli projelerin de gündeme geleceği zirveye dünyanın dev firmaları da çok yakından ilgi gösterdi. Yakın bir zamanda ülkemizde ofis açan Amazon, organizasyona sponsor oldu. Microsoft, Ali Baba gibi küresel markalar da ABZ’ye sponsorluk desteği vererek organizasyona verdikleri önemi ortaya koydu. ABZ’nin ana sponsoru ise yerli teknoloji firması PARAM Megacard. İSBAK, İSTAÇ, Panasonic, Bilge Adam, Forte Urban Technology,Evreka,Beyaznet gibi önemli şirketler de en son ürün ve hizmetlerini ABZ’de tanıtma imkanı bulacak.

ABZ’de Neler Olacak?

Dev markaların sponsorluğunda gerçekleşecek olan Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nin (ABZ) ilk gününde dijital dönüşüm çağında akıllı şehir kurmak, şehir yönetiminde siber güvenlik, kişisel verilerin yönetiminde sorumluluklar, riskler ve şehir için yerli / milli çözümler konularını gündeme alınacağı oturumlar yapılacak. 20 Aralık’ta ise yerel yönetimler, akademi, STK’lar ve özel sektörden konularında uzman kişilerin katılacağı tematik çalıştaylar gerçekleştirilecek.

Geleceğin şehirlerinin nasıl olması gerektiğinden yapay zeka teknolojilerine, nesnelerin interneti ve bulut teknolojilerinden siber güvenliğe, yerli ve milli inovasyondan blok zincir teknolojisine akıllı şehirleri şekillendiren unsurları gündemine alan ABZ; katılımcılara gerçekçi bir gelecek senaryosu çizecek.

Aynı zamanda hizmet standartlarının yükseltilmesi için başta teknolojik gelişmeler olmak üzere yeni araç ve uygulamalardan azami düzeyde fayda üretilmesi adına belediyeleri, ilgili kamu kurumlarını ve özel sektörden temsilcileri bir araya getirecek.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe ilişkin tüm detaylara ulaşmak ve kayıt olmak için www.abz.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

Ali Baba Microsoft ABZ Amazon Akıllı Belediyecilik Zirvesi

İLGİLİ HABERLER

Mevcut öğe yok

Yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın
Giriş Üye Ol